poslední mesíc prosinec 2017 příští mesíc
Návštěvy

Základní informace o škole

Poloha

Naše mateřská škola se nachází v blízkosti Hlavního vlakového nádraží, nedaleko zastávky městské hromadné dopravy na ulici Křenové (zastávka Vlhká). Škola je přízemní budova, chráněná kulturní památka v secesním slohu.

Třídy

V naší MŠ máme dvě třídy – třídu Broučků a třídu Berušek, každá z nich je naplňována do počtu 24 dětí. Ve třídách jsou děti věkově smíšené. Třída je pro děti kamarádským prostředím, s jasnými pravidly chování, kde se děti dovedou navzájem naslouchat a respektovat se.

Atmosféra

Dbáme o pohodové, klidné, prostředí, kde jsou děti nadšeni učit se a poznávat svět kolem sebe, kde děti chtějí s námi hovořit o svých přáních, pocitech a zážitcích. Snažíme se být pro děti partnerem, kterého děti přijmou mezi sebe do světa, který budeme společně vytvářet. Do světa, kde si vážíme věcí, pečujeme o ně a  radujeme se ze všedních maličkostí. Hledáme inspiraci v přírodě a nestačíme se divit, kolik je tu zajímavých věcí k prozkoumání.

Vztahy

V dětech rozvíjíme citlivost pro vzájemnou toleranci, ohleduplnost, zdvořilost, vzájemnou pomoc a podporu. Jedno z našich pravidel je: ráno se společně uvítat, podat si ruku, podívat se do očí a popřát si dobrý den. Podobně se i loučíme, když dítě odchází.

Cíle vzdělávání

Cíle a obsah předškolního vzdělávání formulované rámcovým programem směřují mateřskou školku k tomu, aby děti, které ji opouštějí, byly osobnosti pokud možno jedinečné, vzhledem ke svému věku a individuálním možnostem co nejvíce samostatné, sebevědomé, sebejisté, s vlastním rozumem, schopné dívat se kolem sebe, uvažovat, tvořivě přemýšlet a jednat, jedinci na své úrovni přizpůsobiví, odvážní a také zodpovědní, ochotní nejen přijímat, ale také dávat, schopní se dále rozvíjet, učit se a aktivně čelit problémům, které život přináší.

Stravování

Strava se dováží do mateřské školy ze ŠJ Nádvorní a připravuje se ve výdejně školy. Jídlo se podává třikrát denně - přesnídávka, oběd a svačina. Dětem je poskytována plnohodnotná a vyvážená strava. Dodržujeme pitný režim, děti mají k dispozici dostatek tekutin ve třídách i na školní zahradě.

Zahrada

U školy je prostorná zahrada (o rozloze 2 000 m2), kde mohou děti využívat dvě pískoviště, houpačky, skluzavku, dřevěné a přírodní prolézačky. Zahrada je uzavřena a izolovaná od ruchu a zplodin frekventovaných ulic – je místem klidu, přiměřeně zastíněna vzrostlými stromy.